CODZIENNOŚĆ

WYROK NA KOBIETY

Przepisy dotyczące aborcji w przypadku ciężkich wad płodu są niekonstytucyjne, uznał Trybunał Konstytucyjny. Tym samym przesłanka embriopatologiczna straciła ważność, o co od lat zabiegały środowiska anti choice. To wyrok na kobiety. Stało się… nie jestem zaskoczona. Ten kraj staje się pełen absurdów!

Wyrok na kobiety

Jakim prawem skazują Polki i polskie rodziny na cierpienie i męczarnie!?  Jakim prawem ingerują w nasze najbardziej prywatne decyzje życiowe? 

Nie mogłam tego tak pozostawić… 

Wyrok na kobiety

W sobotę 25 Października wszyscy spotkaliśmy się pod Polskim Konsulatem w Nowym Jorku. Wszyscy wspólnie protestowaliśmy. Nie poddamy się! Tak nie może być!!!

Wyrok na kobiety

Wyrok na kobiety

Czuje bezradność, smutek i jestem wściekła.

Nigdy nie musiałam podejmować żadnych ciężkich decyzji (najtrudniejszych dla każdej kobiety spodziewającej się dziecka) związanych ze zdrowiem czy życiem… Ale gdyby doszło do takiej sytuacji… chciałabym mieć wybór. Chciałabym, żeby każdy miał możliwość decydowania za siebie i swoje życie. Nie mogę sobie nawet wyobrazić żeby ktokolwiek był zmuszany do czegoś, co grozi jego życiu. Nie wyobrażam sobie, żeby kobieta była zmuszona do urodzenia chorego dziecka, które może nawet umrzeć po jednej minucie lub, które jest martwe jako płód. 

W tym kraju rodzice z chorymi dziećmi są BEZRADNI. Muszą patrzeć na cierpienie albo śmierć ich dzieci. Takie zawieszenie w bezradności jest jedynie obciążeniem dla rodziny i może prowadzić do zaburzeń zdrowia psychicznego rodziców. Ciężko jest wyobrazić sobie jak matka czuje się w takiej sytuacji, kiedy przez kilka miesięcy myśli o pogrzebie dziecka, które ma w sobie, zamiast wybierać kolor łóżeczka. Uważam, że nikt nie ma prawa do tego, żeby odgórnie oceniać i ograniczać decyzje matki w sprawie jej zdrowia i cierpienia jej dziecka. Jakie jest to życie? 

Gdzie jest pomoc i zainteresowanie PAŃSTWA? Kto zadba o zdrowie psychiczne rodziców, którzy znaleźli się w tak trudnej sytuacji? 

Całkowity zakaz aborcji? To wyrok na kobiety!

Odebrano kobietom prawo do bezpieczeństwa i cieszenia się z bycia przyszłą mamą.

Łączmy się we wspólnej walce na całym świecie!

Miejmy tylko nadzieje, że coś się zmieni… 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *