CODZIENNOŚĆ,  ŻYCIE MODELKI

JAK PRZETRWAĆ KWARANTANNE BEZ UTRATY UMYSŁU – OKIEM MODELKI

Myśl, że utknąłeś w domu przez cztery, sześć, lub nawet więcej tygodni, sprawiła, że zaczynasz wariować? Zastanawiasz się jak przetrwać kwarantanne bez utraty umysłu?

Wszyscy przechodzimy razem ten trudny, nieprzewidywalny, a zatem stresujący czas. Fakt, że utknęłam w domu, spowodował, że chcę jak najlepiej wykorzystać ten czas. Postanowiłam popracować nad sobą i  być bardziej produktywna. Nie będę kłamać, podczas tej izolacji miałam świetny czas.

Mam szczęście – nie miałam żadnych problemów zdrowotnych związanych z wirusem. Będąc zmuszona do pozostania w domu, stałam się być bardziej produktywna. W tym poście pokażę Ci, że nadal możesz się dobrze bawić, pomimo obecnej sytuacji.

Muszę jednak przyznać, że bardzo tęsknię za pracą i podróżami. Na początku był to dla mnie naprawdę trudny czas, ponieważ zawsze jestem bardzo zajęta pracą – sesjami zdjęciowymi, wydarzeniami, spotkaniami, castingami i podróżami. W dodatku jestem bardzo towarzyską osobą i muszę przyznać, że jestem uzależniona od podróżowania. 

Uwielbiam być zajęta. W czasie izolacji wymyślałam aktywności, żeby być zajętą  przez cały ten czas. Dlatego wpadłam na pomysł stworzenia poniższej listy.

Pomyśl o tym w ten sposób: bez względu na sytuację, nasze obowiązki zostały wstrzymane (szkoła, praca, załatwianie spraw itp.). Chociaż czas jest trudny, ważne jest, aby zmienić swój sposób myślenia i zobaczyć, jak można najlepiej wykorzystać swoją sytuację. Spróbuj odkrywać, uczyć się, tworzyć i koncentrować  bardziej na nowych rzeczach!

Jeszcze raz – wszyscy jesteśmy w tej samej sytuacji!

W dzisiejszym poście dzielę się sposobami, jak produktywnie wypełnić czas. Wykorzystaj ten czas na dbanie o siebie i rozwój osobisty!

Ach, i pamiętaj, aby nie narażać się na ciągłe wiadomości i relacje medialne na temat wirusa, ponieważ może to wpłynąć na twoje zdrowie psychiczne. Mam nadzieję, że ten post będzie dla Ciebie pomocny i inspirujący. 

Jak przetrwać kwarantannę bez utraty umysłu – okiem modelki

1. Stwórz dzienny harmonogram.

Trzymanie się harmonogramu jest jedną z najważniejszych rzeczy do zrobienia w tym czasie. Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy nie, przestrzeganie harmonogramu pomaga osiągać cele i poprawiać wyniki.

Jeśli potrzebujesz inspiracji, moja obecna rutyna wygląda tak:

 • Wstaję z łóżka
 • Wykonuję 10 min ćwiczeń na mięśnie brzucha
 • Robię śniadanie i parzę zieloną herbatę
 • Pielęgnuję skórę
 • Myję zęby i czeszę włosy
 • Ubieram się
 • Pracuję nad blogiem
 • Robię lunch
 • Uczę się czegoś nowego, szukam inspiracji, czytam artykuły, porządkuję komputer / telefon
 • Ćwiczę jogę, pilates, medytuję lub idę na spacer (zachowując odpowiedni odstęp)
 • Czytam książki, czasopisma
 • Idę spać

Ta lista pomaga mi wstać z łóżka, wiedząc, że mam rzeczy do zrobienia. Pomaga mi poczuć się spełnioną, kiedy wykreślam je z listy. Utrzymuje mój poziom szczęścia znacznie wyżej. 

TUTAJ możesz pobrać mój harmonogram do druku.

2. Bądź aktywny – treningi domowe

To, że siłownia jest zamknięta, nie oznacza, że nie powinnaś być w formie.  Jest tak wiele świetnych filmów na YouTube z różnymi treningami.

Ja robię codziennie rano 10 min ćwiczeń na brzuch, a po południu ćwiczę pilates lub jogę.

Jeśli szukasz programu treningowego, skorzystaj z ALO YOGA tutaj. Mają oni do zaoferowania wiele różnych rodzajów ćwiczeń. Robiłam #Aloworkout codziennie podczas tej kwarantanny i jestem w ich ćwiczeniach zakochana!

Cieszę się również, że mogę udostępnić Ci kod promocyjny: MQZMDXPD8D, który zapewni DARMOWY dostęp przez 14 dni. To jest niesamowite!

Nigdy nie ćwiczyłeś jogi? To dobry czas na rozpoczęcie. Praktykowanie jogi ma inne zalety poza tradycyjnym odchudzaniem i utrzymaniem formy – może pomóc ci poprawić swój sposób myślenia i zmniejszyć niepokój. 

Wszystkie te pomysły są ważnymi korzyściami, jeśli szukasz rzeczy do zrobienia podczas dystansu społecznego.

Możesz także nauczyć się nowej umiejętności. Może spróbujesz nauczyć się stania na rękach? 🙂

JAK PRZETRWAĆ KWARANTANNE
Joga na Mauritiusie rok temu.

Dystans społeczny polega na utrzymywaniu odległości od ludzi i ruchliwych miejsc. Ale nadal możesz wyjść na zewnątrz, na spacery, wędrówki lub biegi.

3. Jedz zdrowo 

Mimo, że powinniśmy spędzać więcej czasu w domu, możemy wyjść do supermarketu. Radzę iść wcześnie rano, tuż po otwarciu. 

Nie kupuj więcej, niż potrzebujesz, zwłaszcza, jeśli chodzi o żywność nietrwałą.

Pamiętaj, że zdrowa dieta przyczynia się do zdrowego umysłu, dlatego staraj się uwzględniać w swojej diecie przede wszystkim owoce i warzywa.

Nie zapomnij  też jeść kilka orzechów dziennie. Najlepsze są orzechy włoskie i migdały. Są bardzo zdrowe i świetnie poprawiają stan skóry, paznokci i włosów.

Możesz także wypróbować nowe przepisy. Dzięki tej kwarantannie nauczyłam się robić matcha latte. Zielona herbata też jest bardzo zdrowa. Piję ją bardzo często w ciągu dnia.

I najważniejsze – nie zapomnij pić dużo wody!

JAK PRZETRWAĆ KWARANTANNE

 4. Zrób to, co zamierzałeś zrobić, ale nigdy nie miałeś na to czasu

Ja wykorzystałam ten czas w domu, aby stworzyć swojego bloga.

Nie było na to lepszego czasu. Właśnie dlatego czytasz ten artykuł.  

Bardzo długo planowałam założyć blog, ale nie miałam możliwości, ponieważ cały czas podróżowałam. Odkąd zaczęłam  kwarantannę, całkowicie skupiłam się na uruchomieniu bloga i wreszcie to zrobiłam! Jestem pewna, że gdyby nie ta przymusowa izolacja, nigdy nie miałabym na to czasu.

JAK PRZETRWAĆ KWARANTANNE

5. Czytaj książki i czasopisma

Ciągły brak czasu jest jednym z powodów, dla których ludzie mało czytają.. Większość z nas jest teraz w domu i nagle tego czasu jest więcej. Wykorzystaj to.

Czytanie o modzie, jej historii i największych twórcach,  kształci i rozwija umysł. Jeśli jesteś modelką, czytanie czasopism i książek o modzie pogłębia  naszą wiedzę na temat branży modowej i znacznie ułatwi osiągnięcie sukcesu w przyszłości.

JAK PRZETRWAĆ KWARANTANNE

6. Poświęć trochę czasu na pielęgnację skóry – zrób maskę na twarz, peeling, zaplanuj rutynową pielęgnację skóry!

Ponieważ przez najbliższe kilka tygodni będziemy mieli dla siebie znacznie więcej czasu, zadbaj o pielęgnację twarzy. Zastosuj odpowiednie kosmetyki, maseczki nawilżające, czy do oczyszczenia skóry. Pamiętaj, aby zawsze bardzo dobrze oczyszczać twarz. Możesz również spróbować zrobić swój własny kosmetyk czy maseczkę. Coś, na co normalnie nie mamy czasu!  Jeżeli szukasz jakiejś dobrej maseczki jedną z moich ulubionych jest Aztec Secret. Jest świetna! Używam ją ok 2 razy w tyg.

JAK PRZETRWAĆ KWARANTANNE

Moja rada: nie maluj się. Ja podczas tej kwarantanny wcale się nie maluję. Jest to wręcz idealny moment, aby nasza twarz odpoczęła odmakijażu. Uważam, że jest to dobry czas, żeby bardziej skoncentrować się na pielęgnacji skóry. Ja zazwyczaj nakładam maskę na twarz cztery razy w tygodniu rano. Nie maluję też paznokci, ale czasami używam odżywki. To bardzo dobry czas na regenerację paznokci.

Robię też więcej, niż zwykle zabiegów pielęgnacyjnych na moje włosy.

Jeżeli chciałabyś przeczytać o moich ulubionych kosmetykach kliknij TUTAJ.

7. Odkryj nowe hobby

Naucz się czegoś nowego i odkryj nowe hobby. Im więcej masz wolnego czasu, tym więcej rzeczy możesz się nauczyć. Dlaczego w takim razie nie skorzystać z tej okazji? 

Mógłbyś zostać ekspertem w czymś nowym.  

Jeśli lubisz fotografować – zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi robienia zdjęć makro. 

Lubisz gotować – rzuć sobie wyzwanie, aby przygotować zdrowe posiłki ze składników, które już masz w domu. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o stronach internetowych – weź udział w darmowym kursie na temat kodowania. 

Możesz także tworzyć dzieła sztuki, malować, pisać książki, piosenki lub wiersze. Jest wiele rzeczy, którymi mógłbyś się zająć. 

Pamiętaj też, że nadal jesteś połączony z resztą świata. Dzięki cudom Internetu korzystaj z niej na swoją korzyść.

Ja zaczęłam uczyć się o fotografii.

JAK PRZETRWAĆ KWARANTANNE

8. Zaplanuj następne wakacje

To, że nie możemy w tej chwili podróżować nie oznacza, że nie będziemy mogli znowu gdzieś polecieć w najbliższym czasie. Wykorzystaj to jako czas na znalezienie miejsc docelowych, które chciałeś odwiedzić. Jakie parki narodowe lub plaże chcesz odwiedzić? Na jakie wędrówki czy wspinaczki chcesz pojechać? Jakie restauracje lub bary mają najlepsze recenzje? 

Zapisz swoje pomysły, abyś był gotowy do podróży, gdy sytuacja z koronawirusem się zmieni.

JAK PRZETRWAĆ KWARANTANNE

Zawsze marzyłam o podróży po Ameryce. Przygotowanie planu w tym czasie to świetny pomysł. Jestem pewna, że kiedy zaczniesz planować swoją podróż, od razu poczujesz się lepiej, ponieważ pozwoli to twojemu umysłowi udać się w miejsca, o których teraz tylko marzysz. 

Ja zaczęłam już czytać książki i blogi o podróżach po Ameryce i zaczynam krok po kroku opracowywać idealny plan.

9. Naucz się nowego języka

Nauka nowego języka może być niezwykle cenna, gdy zaczniemy ponownie podróżować. Marzysz o wyjeździe do Meksyku kiedy wszystko wróci do normy? Dlaczego nie zacząć uczyć się hiszpańskiego, żeby móc porozmawiać z lokalnymi osobami? Zastanawiałam się też nad nauką włoskiego, ponieważ moja mama mówi w tym języku i mam też rodzinę we Włoszech.

10. Uporządkuj swój telefon / komputer

Jestem pewna, że masz wiele zdjęć, filmów i zrzutów ekranu, które musisz usunąć i uporządkować. W telefonie mogą się też znajdować aplikacje, których już nie potrzebujesz. Mój komputer nie był idealny na samym początku hahah,. Ale ponieważ założyłam bloga, musiałam uporządkować WSZYSTKIE zdjęcia na komputerze (nie tylko z pracy).

Moja rada: jeśli jesteś modelką, to świetny czas na uporządkowanie wszystkich zdjęć z pracy. Ja postanowiłam przeznaczyć cały zewnętrzny dysk twardy tylko na prace związane z modelingiem i teraz zawsze mogę go zabrać ze sobą w razie potrzeby. Jeśli szukasz dobrego dysku twardego TUTAJ jest ten, który zawsze mam.  Również wszyscy fotografowie na świecie go używają.

11. Zadzwoń do bliskich

Jest to szczególnie ważne dla twoich  przyjaciół i rodziny, których obecnie nie możesz odwiedzić. To że powinniśmy ograniczyć kontakty nie znaczy, że nie powinniśmy utrzymywać kontaktu z bliskimi.To może być jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia w kwarantannie. 

Przebywanie samemu podczas izolacji nie jest dobre dla twojego zdrowia psychicznego.Prawdopodobnie masz przyjaciół, którzy znajdują się w takiej samej sytuacji jak ty, więc dlaczego nie porozmawiać z nimi i odbyć długą rozmowę? Zobacz, jak sobie radzą, pamiętaj o dobrych chwilach spędzonych razem i śmiej się z obecnej sytuacji. To się skończy wcześniej czy później.

Ja regularnie rozmawiam z rodziną i przyjaciółmi. Niestety cała moja najbliższa rodzina jest w Polsce, niektórzy z rodziny są też we Włoszech. Wielu z moich najlepszych przyjaciół jest w Japonii, Francji, Hiszpanii i Australii a ja jestem w Nowym Jorku. 

Moja kwarantanna trwa już trzy miesiące. Kontakt z rodziną i przyjaciółmi jest dla mnie zawsze bardzo ważny. Rozmowy dają nam możliwość wspierania się i „spędzania” razem więcej czasu, niż podczas naszego „normalnego życia” – na co nasze napięte harmonogramy nie pozwalają. 

Kiedy rozmawiam z rodziną i przyjaciółmi z całego świata, przypominam im, że ważna jest izolacja, nawet jeśli mieszkają w obszarach, które nie są zamknięte. Staram się też ich rozśmieszyć i skupiamy się na pozytywnych rzeczach, które dzieją się w tym czasie.

12. Zaplanuj swoją przyszłość (jedna z moich ulubionych rzeczy do zrobienia)

Wykorzystaj ten czas, aby zaplanować swoją karierę, wakacje, cele, listę rzeczy do zrobienia itp. Pomyśl o możliwościach, jakie masz i baw się przy tym dobrze. Naprawdę uwielbiam to robić. 

Krok po kroku napisz, co twoim zdaniem powinnaś zrobić, żeby osiągnąć sukces. 

Napisz swoje NAJLEPSZE cele i często sprawdzaj listę / plan.

Zawsze wierz w siebie i nigdy się nie poddawaj.

13. Zrób listę

Jest mnóstwo małych rzeczy, zadań, które trzeba wykonać w domu. Staraj się zrobić co najmniej jedno zadanie każdego dnia.

Mój pomysł: posprzątaj swoją szafę, uporządkuj kosmetyki. Postaraj się doprowadzić dom do idealnego porządku.

Możesz też zrobić listę rzeczy, które musisz kupić.

14. Zorganizuj swój dom

Z pewnością możesz wykorzystać ten czas na posprzątanie pokoju lub zorganizowanie domu. Utrzymywanie domu w czystości jest bardzo ważne. Dodatkowo sprzątanie jest bardzo relaksujące. Chusteczki antybakteryjne są teraz bardzo ważne, tak samo jak żel antybakteryjny do rąk. 

15. Weź relaksującą kąpiel

Polecam teraz używać sole do kąpieli lub zapachowe bomby do kąpieli. Możesz też zapalić świecę. Posłuchaj ulubionej relaksującej muzyki. Zrelaksuj się i spędź w wannie więcej czasu niż zazwyczaj.

16. Nadrób zaległości na Netflix 

Nie ma lepszego czasu, aby nadrobić zaległości na Netflix! Możesz zrobić listę filmów czy seriali, które chcesz obejrzeć w najbliższym czasie. A najlepsze jest to, że nie musisz już myśleć, że coś Cię omija. Dla mnie brzmi to jak wygrana!

Jeśli szukasz dobrego serialu, oto kilka moich ulubionych:

Netflix pokazuje:

1. Dom z papieru (La Casa de Papel)

2. Narcos

3. Bates Motel

4. Ozark

5. Kierunek: NOC

6. Trzynaście powodów 

7. Mesjasz

8. Stranger things

17. Zrób zdjęcia FaceTime

Jeśli jesteś modelką, spróbuj zrobić sesję zdjęciową FaceTime z fotografem. Bądź kreatywna i pokaż, że ludzka natura NIE MA OGRANICZEŃ I GRANIC!

FOT:  WOJTEK FOIT

18. Stwórz moodboard

Moodboard to fizyczne lub cyfrowe kolaże wypełnione obrazami, tekstami i innymi elementami, które pomagają stworzyć nastrój / motyw, mogący nam pomóc w tworzeniu projektu. Wielu projektantów mody korzysta z nich.

Dla tych , którzy nie używają ich do projektów, tablice nastrojów są sposobem na zapisanie wszystkich twoich marzeń, wizji artystycznych i nie tylko. 

Moodboard przypomina też, jakie masz cele, jak chcesz wyglądać, lub jak chcesz się czuć. 

Możesz też stworzyć taki dla zabawy, nie musi to mieć głębokiego znaczenia. Tablice nastrojów mają wiele celów i można to zrobić na wiele sposobów – czy to na telefonie, czy na papierze. To bardzo proste!

Na papierze: wszyscy mamy stos czasopism w domu, który przenosi się z pokoju do pokoju, ponieważ nie chcesz ich wyrzucać. Dobra wiadomość jest taka, że teraz jest świetny czas, aby je wykorzystać. Przejrzyj czasopisma i wytnij wszystko, co wywołuje radość lub przyciąga wzrok. Może to być produkt do makijażu, kolor, osoba, sukienka, czcionka, tekstura, dosłownie wszystko. Następnie przyklejasz wszystkie wycięcia na kartce papieru, aby stworzyć piękny kolaż. 

Tak wygląda mój moodboard

19. Wykonuj codzienne ćwiczenia rozciągające 

To jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia w domu z całym tym wolnym czasem. Jest relaksujący, a twoje mięśnie będą Ci wdzięczne. Regularnie się rozciągam, gdy jestem w domu, szczególnie, gdy pracuję na komputerze.

na końcu …

20. Więcej miłości

Niektórzy z nas są sami w domu, inni z rodziną, przyjaciółmi lub zwierzętami! Postaraj się zwrócić uwagę na te osoby, które są ci bardzo bliskie. Nie mówię  tylko o tych, którzy są teraz z nami fizycznie, ale co ważniejsze, o tych, którzy są emocjonalnie blisko nas, ale nie mogą być teraz z nami. 

Obecnie istnieje wiele świetnych aplikacji do grupowych połączeń wideo. Jeśli masz zwierzaka, zwróć szczególną uwagę i poświęć mu jak najwięcej czasu. Baw się z nim więcej, naucz nowych sztuczek, idź na spacer. Pamiętaj, że zwierzęta są najlepszymi przyjaciółmi człowieka.

Chciałbym mieć ze sobą mojego słodkiego psa – Sisi. Bardzo za nią tęsknię.

Mam nadzieję, że te pomysły były pomocne! Wiem, że trudny czas, ale poświęcanie czasu sobie, medytowanie i zachowanie szczególnej ostrożności jest teraz bardziej ważne, niż kiedykolwiek wcześniej.

Pamiętaj, że jest mnóstwo rzeczy, które możesz zrobić, gdy się nudzisz. Ja wykorzystałam ten czas do autorefleksji i produktywności.

Ten trudny czas uświadomił mi, jak cenne jest nasze życie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę oraz jak ważne jest mądrze wykorzystać nasz cenny czas.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *