CODZIENNOŚĆ

BLACK LIVES MATTER

Oburzenie narastające po śmierci George’a Floyda z rąk policji w Minneapolis, doprowadziło do masowych protestów „Black lives matter” w całych Stanach Zjednoczonych. Niekiedy pełnych przemocy, ze starciami między organami ścigania, a protestującymi. 

George Floyd to 46-letni czarny mężczyzna, który został przygwożdżony do ziemi przez białego policjanta. Jak widać na nagraniu policjant trzymał kolano na szyi Floyda przez co najmniej osiem minut. Po czym Floyd zmarł wypowiadając słowa: „Nie mogę oddychać.”

Black lives matter
Black lives matter
Black lives matter

Dołączyłam do setek protestujących w Nowym Jorku, którzy maszerowali, aby zaprotestować przeciwko tej niesprawiedliwości i wyrazić oburzenie z powodu brutalności policji wobec czarnej społeczności „Black Lives matter”.

Black lives matter

Marsz był w dużej mierze pokojowy, a protestujący trzymali znaki i skandowali „Nie mogę oddychać” i „Bez sprawiedliwości, bez pokoju!”. Ten pokojowy marsz został zakłócony przez grupę złodziei, którzy wykorzystali okazję, by włamać się do luksusowych sklepów i je okraść.

Marsz uświadomił mi, że ważne jest, abyśmy rozmawiali z naszymi przyjaciółmi i rodziną na temat rasizmu i dyskryminacji. Ważne było dla mnie, aby stanąć z przyjaciółmi i sąsiadami w walce z rasizmem, niesprawiedliwością i nierównością.

We wtorek uczestniczyłem także w #BlackoutTuesday, gdzie wszyscy umieszczali tylko czarny kwadrat na swoich kontach na Instagramie. Był to sposób na wyciszenie autopromocyjnych i komercyjnych treści na rzecz wzmocnienia głosów obrońców czarnej społeczności. Dzięki temu wszyscy mogli odpocząć od mediów społecznościowych, aby słuchać, uczyć się i edukować na temat niesprawiedliwości społecznej i tego jak możemy wprowadzić zmiany. Reforma może nastąpić jedynie dzięki naszemu zaangażowaniu w rozwijanie równych szans dla wszystkich, a także w słuchanie i kształcenie siebie.

Zapraszam też do obejrzenia mojego video Black lives matter:

Przeczytaj również: Jak wygląda życie modelki w Nowym Jorku podczas kwarantanny.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *